Hem
Länkar
Resultat
Serie
Bloggar
Kalender
Forum
Klotter
Bilder
Om oss
 
Hem » Nyheter » SM: Tidsplan MX3 & JSM (1 träning per klass)


 


 
SM: Tidsplan MX3 & JSM (1 träning per klass)

Lördag

Race Office öppet, anmälan 12:00 – 20.00
Besiktning & Ljudmätning 14.00 – 20.00
Säkerhetsbesiktning av banan 16.00
Jurymöte 1 18.00

Söndag

Startträning de första 5 minuterna
MX2 JSM Fri träning 5+15 min 07.55 – 08.15
MX 1-3 JSM Fri träning 5+15 min 08.20 – 08.40
MX3 SM Fri träning 5+15 min 08.45 – 09.05


MX2 JSM (Grupp A) Tidskvalificering 20 min 09.20 – 09.40
MX2 JSM (Grupp B) Tidskvalificering 20 min 09.45 – 10.05
MX1-3 JSM Tidskvalificering 20 min 10.10 – 10.30
MX3 SM Tidskvalificering 20 min 10.35 – 10.55

Paus 10.55 –

Förarmöte 11.15
Autografskrivning

Heat 1 MX2 JSM 25+2 varv 12.30 – 13.00
Heat 2 MX1-3 JSM 25+2 varv 13.10 – 13.40
Heat 3 MX3 25+2 varv 13.50 – 14.20
Heat 4 MX2 JSM 25+2 varv 14.45 – 15.15
Heat 5 MX1-3 JSM 25+2 varv 15.25 – 15.55
Heat 6 MX3 25+2 varv 16.00 – 16.30
Prisutdelning 16.45
Jurymöte 2 17.00 


2008-09-21 | lars



© 2001-2017, MX-Results.com